Kapat

e-Ticarette tüm pazaryerlerindeki fatura ve sipariş takibine tek elden çözüm: eLogo e-Ticaret Portalı

Türkiye’de internet kullanıcılarının sayısı 54 milyonu geçti. Ürün ya da servis siparişlerinin online olarak verilmesi olarak tanımlanan e-ticaretin hacmi ise 2017 yılı sonu itibariyle 42,2 milyar TL ve bu da bir önceki yıla göre yüzde 37’lik bir büyümeye karşılık geliyor.

19.04.2021

e-Ticarette tüm pazaryerlerindeki fatura ve sipariş takibine tek elden çözüm: eLogo e-Ticaret Portalı

Türkiye’de internet kullanıcılarının sayısı 54 milyonu geçti. Ürün ya da servis siparişlerinin online olarak verilmesi olarak tanımlanan e-ticaretin hacmi ise 2017 yılı sonu itibariyle 42,2 milyar TL ve bu da bir önceki yıla göre yüzde 37’lik bir büyümeye karşılık geliyor. Her ne kadar dünyadaki verilerle karşılaştırdığımızda e-ticarette Türkiye’nin önünde hayli uzun bir yol olsa da kullanımının her geçen gün ivmelenerek arttığını gözlemliyoruz.

Bu potansiyel kapasiteyi de göz önünde bulunduran pek çok şirket ve bireysel üretici ürünlerini e-ticaret pazar yerlerinde satmayı tercih ediyor. Elektronikten dekorasyona, giyimden eğlenceye seyahate kadar çok çeşitli sektörlerde ticaretin yapıldığı bu pazar yerleri arasında sadece online satış yapılan e-ticaret sitelerinin yanı sıra fiziksel mağaza ile satışa başlayıp e-ticarete de geçiş yapan sayısız marka bulunuyor.

Müşterilerin e-Ticaret pazar yerlerini tercih etmesinin en önemli sebeplerinden biri de ticaretin fiziksel mağazalara oranla çok daha hızlı olması. Müşteriler ihtiyaç duydukları ürünleri seçerken kendilerine kolaylık sağlayan online pazar yerlerinde alışverişlerini tamamladıktan sonra da hızlı ve güvenli bir şekilde faturalarının kendilerine ulaştırılmasını bekliyor. Müşteri memnuniyetini önceliklerinde ilk sıraya koyması gereken şirketler için bu beklentiyi karşılamak en az ürünlerin kalitesi ve müşterilere ulaştırılması kadar kritik öneme sahip.

Belirttiğimiz gibi e-Ticarette ürün satışının fiziksel mağazalara oranla daha hızlı olması satış sonrası fatura süreçlerinin manuel takibini oldukça zorlaştırıyor. Buna bir de farklı e-ticaret pazar yerlerindeki ürün satışları için farklı farklı sipariş yönetim platformları  eklenince şirketler için artan satış hacmi ile birlikte manuel takip imkansız hale geliyor. Müşteri memnuniyetinin kritik eşiklerinden biri olan satış sonrasının sorunsuz bir şekilde yönetilmesi için fatura süreçlerinin manuel takibinin yerine bir çözüm bulmanız gerekiyor.

eLogo olarak geliştirdiğimiz e-Ticaret Portali işte tam bu noktada hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlandı. e-Ticaret Portali GittiGidiyor, N11, hepsiburada gibi tüm pazar yerleri ile entegre olduğundan pazar yerlerinden yapılacak satışlarda güvenli, tutarlı, kesintisiz bir şekilde faturalama süreçlerinizi dijital ortama taşıyıp ödeme ve tahsilat hızınızı ve veriminizi artırıp, maliyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Tüm pazar yerlerinden yaptığınız satışlara ait e-fatura ve e-arşiv faturalarını tek bir platform üzerinden tek bir tuş ile oluşturulabilirsiniz. e-Ticaret Portali sayesinde ticaretinizi hızlandırabilir, iş süreçlerinizi dijitalleştirerek kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü kazandıracak alanlara yönlendirebilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?