Kapat

Dijital dönüşüme nereden başlamalıyım?

Dijital dönüşüme nereden başlamalıyım?

Öncelikle yasal zorunluluklar ve mevzuatları inceleyerek mutlaka dönüşüm kapsamında olması gereken noktaları belirleyin. Yasal zorunluluklar dışında firmanızın ihtiyaçlarını düşünerek size en çok verimlilik ve tasarruf sağlayacak dönüşümleri kalemlerini seçin.

Bu süreçte tüm ürün ve işlemlerin dijital versiyonlarının bulunması kafanızı karıştırmasın. destek@diyalogo.com.tr'ye e-posta gönderin, ihtiyaçlarınızı beraber belirleyip size en uygun çözümü sunalım.

 • Dijital
  08.12.2023

  Dekont nedir?

  Dilimize Fransızcadan geçen dekont kelimesini hesap belgesi olarak Türkçeye çevirmek mümkündür. Çoğu zaman bankaların kullandığı dekont, işlem yapan muhatabın cari hesabında meydana gelen değişiklikleri gösteren belge olması bakımından önemlidir. Banka tarafından muhatap kabul edilen kişi veya işletmenin yaptığı işlemleri takip etmesi ve delillendirmesi dekont aracılığıyla mümkün olur.

  Devamını oku
 • Dijital
  07.12.2023

  Muhasebe kodları

  Muhasebe kodları genel olarak finansal işlemlerin takibini ve düzenlenmesini kolaylaştıran kodlardan oluşur. İşletme defterindeki gelir, gider ya da transfer ile varlıklar, yükümlülükler ve fon bakiyesi gibi bir işlemde kaydedilen faaliyet türünü tanımlar. Muhasebe kodları hem muhasebe verilerinin raporlanmasını kolaylaştırır hem de finansal işlemlerin sisteme girilmesini mümkün hale getirir.

  Devamını oku
 • Dijital
  30.11.2023

  Islak imza nedir?

  Islak imza kavramı hem günlük hayatta hem de hukuki sonuç doğuran iş ve işlemler sırasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılır. Islak imza ifadesi ile anlatılmak istenen, gerçek bir kişinin kalem ya da benzeri bir araç kullanarak bir kâğıda doğrudan imzasını atmasıdır.

  Devamını oku
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?