Close
Teklif Alın

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Kapat
Son katılım tarihi: 24.12.2021
e-Defter

Sancak ecza deposu kampanyası 2

Sancak ecza deposu kampanyası Sancak ecza deposu kampanyası Sancak ecza deposu kampanyası

Hemen başvur

Kampanya koşulları

eLogo sayfasından form doldurdum fakat hala eFatura geçiş işlemim tamamlanmadı. 1 Temmuz tarihi geçtiğinde hala eFatura mükellefi olmamış olursam ne olacak?

Genel yaşanılan yoğunluğu eLogo olarak Gelir İdaresi Başkanlığı ile görüştük ve 1 Temmuz 2021 Saat 23:59’a kadar tarafımıza yapılan başvuruları arayarak randevu sistemiyle ilerleyen günlerde eFatura’ya geçireceğiz. Bu başvurular içerisinde akitvasyonu 1 Temmuz sonrasına kalan eczanelerin bu süreçte mağdur olmamaları için VKN/TCKN bazında bilgileri eLogo tarafından özel bir dilekçe ile Gelir İdaresi Başkanlığı ile paylaşılarak özel entegratör olarak eLogo ile çalışacakları belirtilerek işlemlere 15 gün süre ile devam edilecektir. Bu süreçte eFatura geçişiniz olana kadar mal alıp, satabilecek ve mevcutta ilerlediğiniz faturalaşma yöntemiyle işlemlerinize devam edebileceksiniz.

Hangi programlar ile entegre kullanabilirim?

1 Temmuz itibariyle Eczanem, ILON, Botanik ve Farmazon yazılımları ile entegre olarak kullanabilirsiniz. Entegre Yazılım listesinde değişmeler olduğunda ayrıca duyurulacaktır. Eczanem Yazılım’ı ile entegrasyon için ek bir ücret alınmayacak olup ILON Yazılım ile entegrasyon kurulmasını isteyen eczanelerin ILON yazılımdan eLogo-ILON eFatura Modül’ünü alması gerekmektedir.

Sgk Faturaları kesebilmek için kolay bir sistem var mı ?

eLogo portal sisteminde Medula’dan alınan fatura XML’leri kolayca sisteme yüklenerek fatura kesimi yapılabilir. Ayrıca yukarıda belirtilen Eczane uygulamaları ile de entegre bir şekilde kolayca SGK faturalarınızı kesebilirsiniz.

İade faturlarını kolaylaştıracak bir uygulamanız var mı?

eLogo portali üzerinden gelen faturalarınıza kolay şekilde iade faturası kesebileceğiniz yapı bulunmaktadır.

eFatura uygulamasına geçmek zorunda mıyım?

509 sıra nolu tebliğde yapılan son düzenleme gereği SGK ile sözleşme imzalayan sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükelleflerin (hastane, tıp merkezleri, eczaneler vb) 01.07.2021 tarihine kadar eFatura uygulamasına geçmesi gerekmektedir.

eFatura ile eArşiv fatura arasındaki fark nedir?

eFatura uygulamasına dahil olan mükelleflerin kendi aralarında kestikleri fatura şekli eFatura’dır. eFatura uygulamasına dahil olan mükellefin eFatura uygulamasına dahil olmayan mükellefe veya son tüketiciye kestiği fatura şekli ise eArşiv Faturadır.

Vergi mükellefi olarak e-belgeleri neden saklamak zorundayım?

Vergi Usul Kanunu gereği size gelen eFatura ve eArşiv Faturaları 10 yıl boyunca saklamakla ve gerektiğinde ibraz etmekle yükümlüsünüz. Bizi tercih etmeniz durumunda kontör ücreti dışında ek bir ücret almadan eLogo olarak eFatura ve eArşiv Faturalarınızı 10 yıl boyunca saklayacağız.

SGK faturalarını geçmişe dönük keserken sorun yaşayacak mıyım?

Kağıt fatura oluşturma sürecindeki uygulamalar eFatura için de geçerlidir. 7 gün geriye dönük olarak fatura oluşturabilirsiniz.

eFatura'ya geçiş yaptığımda kağıt fatura kesebilecek miyim?

eFatura ve eArşiv Fatura’ya geçtikten sonra kağıt fatura kesmemeniz gerekmektedir. Tüm işlemlerinizde eFatura veya eArşiv Fatura kullanmak zorundasınız.

eFatura'ya geçiş yaptığımda GİB Portal’I kullanabilecek miyim?

eFatura uygulamasına bir özel entegratör üzerinden geçiş yaptığınızda GİB Portal hesabınız kapanacaktır. Bundan sonra özel entegratörün sistemini kullanmanız gerekmektedir.

Herhangi bir ek ödeme var mı? (Aktivasyon ücreti, üyelik, vb. )

Kurulum, Aktivasyon, Üyelik vb ek bir ücret bulunmamaktadır. eFatura ve eArşiv Fatura uygulamasını kullanabilmeniz için kontörünüzün olması yeterlidir. Sancak Ecza Deposu kampanyasında da 2022 yılı sonuna kadar kontörler Sancak Ecza Deposu tarafından karşılanacaktır.

Peki, gelecekte herhangi bir ek ödeme olacak mı?

eFatura ve eArşiv Fatura uygulaması için sadece kontör ücretlendirmesi olacaktır. Kontör ücreti dışında da ek bir ücret bulunmamaktadır. 2022 yılı sonuna kadar kontörler Sancak Ecza Deposu tarafından karşılanacak olup sizlerden herhangi bir taahhüt alınmamaktadır. Dilediğiniz zaman eLogo hesabınızı kapatarak kolayca farklı entegratör ile anlaşabilirsiniz.

Sene sonuna kadar kullandıktan sonra iptal edebilir miyim? Taahhüt var mı?

2022 yılı sonuna kadar ücretsiz kullanım hakkınız mevcuttur. Bu tarihten sonra veya daha öncesinde dilediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. Herhangi bir taahhüt bulunmamaktadır.

Kampanya sonrası fiyatlandırma ne olacak?

Kampanya 2022 yılı sonuna kadar devam etmektedir. 2022 yılı sonunda konu tekrardan değerlendirilecektir. 2023 yılında kampanyanın bitmesi durumunda eLogo’dan her zaman avantajlı eczane paketleriyle kontör alımı yapabilirsiniz. https://www.elogo.com.tr/elogo-eczane/

Şuan başka bir özel entegratörle çalışıyorum, eLogo geçmek için ne yapmam gerekiyor? Mevcut entegratörümdeki eski faturalarımı eLogo’ya taşıyabilir miyim?

eLogo özel entegratörlük hesabınızı açıp diğer özel entegratördeki hesabınızın kapatılmasını ilgili firmadan talep edebilirsiniz. Geçmiş tarihli faturalarınızı da ücretsiz olarak eLogo’ya aktararak 10 yıl saklanmasını eLogo sistemlerinde sağlayabilirsiniz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?
eLogo Çevrimiçi