Kapat

e-Defterlerinizi güvenle saklayın, gelir idaresi başkanlığı ile ikincil kopyalarını kolayca paylaşın

e-Defterlerinizi eLogo güvencesi ile saklarken, GİB ile ikincil kopyaları otomatik ve ücretsiz paylaşın. Her zaman her yerden görüntülemenin rahatlığını yaşayın.

e-Defter Saklama hakkında bilmek istediğiniz her şey!

e-Defter Saklama hizmetiyle e-defterinizi otomatik olarak GİB ile paylaşın, zaman kaybı yaratan operasyonel iş süreçlerini geride bırakın.

 • Güvenli Kayıt

  e-Defter kayıtlarınızı dijital ortamda güvenli bir şekilde saklayın.

  Kolay Entegrasyon

  eLogo portalinden tek bir klik ile otomatik saklama ve GİB ile paylaşımı aktif hale getirin.

  GİB Entegrasyon

  e-Defter ikinci kopyalarınızı otomatik olarak GİB ile paylaşın, ekstra efor sarf etmeyin.

  Yasal Mevzuata Uyum

  Gelir İdaresi Başkanlığı'nın mevcut standartlarına uyumlu ve değişen mevzuata göre güncellenen yapısıyla işlemlerinizi güvenle takip edin.

e-Defter Saklama nasıl kullanılır?

Bütün e-Defter mükellefleri, hangi yazılımı kullandığından bağımsız e-Defter Saklama hizmetinden faydalanabilir.

 • Kimler kullanabilir?

  Bütün e-Defter mükellefleri, hangi yazılımı kullandığından bağımsız e-Defter Saklama hizmetinden faydalanabilir.

 • Yasal Zorunluluklar

  Gelir İdaresi Başkanlığı (GIB) tarafından yayımlanan 9 Ekim 2020 tarihli “e-Defter Saklama Kullanıcı Kılavuzu” kapsamında e-Defter mükelleflerine, e-Defter dosyalarının ikincil kopyalarının GIB bilgi işlem sistemlerinde saklanması zorunluluğu getirilmiştir.

 • Uygun Fiyat

  Onaylı e-Defter dosyalarınızın orijinal dosya büyüklüğü bazında yasal süre boyunca saklama hizmetinde her 1 Mb için 1.5 kontör harcayın, otomatik olarak ücretsiz bir şekilde GİB ile paylaşın.

 • Kusursuz Destek

  eLogo ile mevcut yazılımınız ne olursa olsun, e-Defter Saklama hizmetini hızla ve güvenle kullanmaya başladığınız andan itibaren tüm sorularınız ya da problem yaşadığınız konularda teknik desteğimize ve çözüme anında ulaşın.

e-Defter Saklama ile kullanılan ürünler

e-Fatura

e-Fatura, faturaların internet bağlantısı kullanılarak elektronik ortamda veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge biçiminde düzenlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamadır.

Detaylı İncele

e-Arşiv

e-Arşiv Fatura uygulaması, faturanın mükellef tarafından saklanması gereken nüshasının dijital ortamda hazırlanabilmesini sağlar.

Detaylı İncele

e-Müstahsil Makbuzu

Müstahsil makbuzu, çiftçilerden alınan alımlar için kullanılır. Küçük çiftçiler, üretim sonucu meydana gelen ürünlerini sattıklarında şirketlerden e-Müstahsil Makbuzu’nu talep ederek satışlarını belgeler. Defter tutan çiftçi ya da toptancılardan satın alınan ürünler karşılığında düzenlenen ticari belgeye müstahsil makbuzu denir.

Detaylı İncele

Formumuzu doldurun, sizi arayalım

Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun e-Dönüşüm çözümleri hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun, satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?