fb-img

DÖNÜŞÜM HİKAYELERİNİ BİZİMLE TAKİP EDİN

Başarı hikayelerinden muhasebe ve vergi uygulamalarına, sektörel duyurulardan dijital dönüşüm çözümlerimize ve dünyadaki trendlere merak ettiğiniz detaylar eLogo Blog'da.

E-Arşiv Fatura Uygulamasında Bilinmeyenler

E-Arşiv Fatura Uygulamasında Bilinmeyenler

01.01.2020 tarihi itibariyle artık E-Arşiv Fatura uygulaması hayatımıza girdi. E-Fatura uygulamasına dahil olmayan mükelleflerce vergi mükellefi olmayan nihai tüketicilere düzenlenecek 30.000,00 TL’yi aşan (Vergi mükellefi olanlara düzenlenecek 5.000,00 TL’yi aşan) faturalarda E-belge.gib.gov.tr adresinden E-Arşiv fatura kesilmesi gerekiyor.

2020 yılının ilk günleri ile birlikte E-Arşiv Fatura uygulamasının mükelleflerce tam olarak anlaşılamadığı, sistemin işleyişinin çözülemediği ve sürekli sorulan sorularla E-Arşiv Fatura düzenlemede aksaklıklar yaşandığı görülmekte olup; bilinmeyen ve özellik arz eden hususları sizlerle paylaşmak istiyoruz.      

 E-ARŞİV FATURA UYGULAMASINDA 5.000 TL VE 30.000 TL’Yİ AŞAN SATIŞLARDA MERAK EDİLENLER

E-ARŞİV FATURA UYGULAMASINDA 5.000 TL VE 30.000 TL’Yİ AŞAN SATIŞLARDA MERAK EDİLENLER

e-Fatura uygulamasına dahil olmayan mükelleflerce düzenlenecek vergi mükellefleri için 5.000 TL’yi aşan satışlar ile vergi mükellefi olmayan nihai tüketiciler için 30.000 TL’yi aşan satışlarda e-Arşiv Fatura düzenlenmesi 01.01.2020 tarihinden itibaren GİB portalı kullanılmak üzere tüm mükelleflerin kullanımına açıldı

eLogo ile dijital dönüşüm başladı!

eLogo Dışı Özel Entegrasyon Modülünün Sonlandırılmasına Dair Bilgilendirme

eLogo Dışı Özel Entegrasyon Modülünün Sonlandırılmasına Dair Bilgilendirme

eLogo Dışı Özel Entegrasyon Modülünün Sonlandırılmasına Dair Bilgilendirmeye Buradan Ulaşabilirsiniz

5.000 TL ve 30.000 TL’yi Aşan Faturaların e-Arşiv Fatura Olarak  Düzenlenmesine İlişkin Duyuru Yayınlandı

5.000 TL ve 30.000 TL’yi Aşan Faturaların e-Arşiv Fatura Olarak Düzenlenmesine İlişkin Duyuru Yayınlandı

Aynı gün içerisinde aynı vergi mükellefine gerçekleştirilecek 5.000 TL'lik satışlarda ve vergi mükellefi olmayanlara gerçekleştirilecek 30.000 TL'lik satışlarda e-Arşiv Fatura zorunlu oluyor! 

FİYAT TEKLİFİ ALIN
vertical-hand-icon