Kapat

e-Adisyon

Adisyonlarınızı eLogo avantajlarıyla oluşturun iş süreçlerinizi hızlandırma fırsatından yararlanın!

e-Adisyon uygulaması nedir?

Adisyon, 185, 200, 298 ve 299 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca, masada servis yapılan ve gerçek usulde (bilanço veya işletme hesabı esasına göre) vergilendirilen hizmet işletmeleri (lokanta, kafeterya, pastane, vb.) müşteriden aldıkları siparişi yazdıkları kağıt belgedir. Vergi Usul Kanunu kapsamında düzenlenen tebliğe göre e-Adisyon belgesi; yeni bir belge türü değil, adisyon belgesinin hukuki niteliklerinin tümüne sahip bir elektronik belge türüdür. Tebliğde belirtilen mükelleflerin dışında e-Adisyon kullanılması zorunlu bir belge türü değildir. Diğer e-Belgeler gibi dijital ortamda düzenlenir ve arşivlenir.

e-Adisyon uygulaması nedir?

eLogo'nun sunduğu e-Adisyon avantajları neleri kapsıyor?

Maliyetleriniz Azalır

Adisyon kağıdını temin etmenize gerek kalmadan, sistemin sağladığı adisyon belgesi üzerinden dijital ortamda işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Operasyonel Kolaylık

eLogo e-Adisyon işletmenizin bütün operasyonel süreçlerinin elektronik ortamda takibinin kolaylaşmasını ve raporlanabilmesini sağlar.

Hataları Minimize Eder

Elektronik adisyon kullanımı, kâğıt adisyon üzerinde yapılması muhtemel hataları minimuma indirerek daha iyi bir kullanım deneyimi sunar.

Zaman Tasarrufu

Pratik kullanım özellikleri ile ön plana çıkan elektronik adisyon çözümleri, iş süreçlerini çabuklaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Verimli İş Planlaması

eLogo e-Adisyon zaman, maliyet tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağlayarak daha verimli bir iş planlaması sunar.

Tam Entegrasyon

Dilediğinizde işletmenizin süreçlerine ve kullanmış olduğunuz yazılımlarınıza kolayca entegre edin.

Türkiye'nin e'si 6. kez yılın birincisi

Bilişim 500 Araştırması’nda bu yıl 6. kez Türkiye Merkezli Üretici Kategorisi’nde Yılın e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Hizmeti Kategori 1'incisi ödülüne hak kazandık. Sizden aldığımız güçle yeni başarılara koşmaya devam edeceğiz.

e-Adisyon nasıl düzenlenir?

Elektronik adisyon uygulamasında, müşteriden sipariş alımı esnasında Başkanlık tarafından belirlenen asgari bilgileri kapsayacak şekilde ve belirlenmiş olan belge formatı ile düzenlenir.

Elektronik ortamda oluşturulan adisyon belgesine ait çıktının, hizmet süresince müşterinin masasında bulunması zorunlu değildir. Ancak, elektronik ortamda oluşturulan adisyon belgeleri, hizmetin tamamlanmasıyla birlikte evrensel tekil numarası bulunan e-Fatura, e-Arşiv Fatura veya Ödeme Kaydedici Cihaz'larda düzenlenen perakende satış fişine dönüştürülmelidir.

e-Adisyon’un avantajları nelerdir?

eLogo’nun işletmenize özel çözümleriyle eLogo e-Adisyon'un avantajlarından faydalanmaya hemen başlayın.

Nasıl kullanmaya başlarım?

Elektronik adisyon uygulamasına geçebilmeniz için ilk olarak e-Fatura ve e-Arşiv uygulamalarına dahil olmalısınız.
e-Adisyon Tebliğ IV.12.4 numaralı bölümde yer alan mükellefler için bu zorunluluk geçerlidir. Burada yer alan mükellefler dışında kalan işletme sahipleri de istekleri doğrultusunda elektronik adisyon uygulamasına geçiş yapabilirler. e-Adisyon uygulamasını kullanmak için Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan izin almış olan özel entegratör eLogo'nun sunduğu hizmetler ve otomasyonlardan faydalanabilirsiniz.

Kusursuz Destek

  • eLogo ile gerekli altyapı ve yazılım hizmetini hizmetini kolayca sağlayabilirsiniz.
  • eLogo ile mevcut ERP yazılımınızla uyumlu e-Adisyon’a geçebilir, tüm sorularınız ve destek konularınız için uzman ekibimize her an ulaşabilirsiniz.

e-Book indirin!

eLogo'nun e-Dönüşüm ürünlerinin yer aldığı eBook'u hemen indirin, iş süreçlerinizi dijitalleştirmenin gücünü keşfedin!

İndir

e-Adisyon ile birlikte ne kullanıyorlar?

E-Logo

Dijital dönüşüm hakkında

Dijital dönüşüm ortağınız eLogo aklınıza takılan her soruyu hızla cevaplamak ve size uygun çözümü bulmak için yanınızda!

e-Adisyon

Hesap Açma Yeni Süreci

Dijital Dönüşüm

Sipariş ve Hizmet Başlatma

Formumuzu doldurun, sizi arayalım

Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun e-Dönüşüm çözümleri hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun, satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Talebiniz Alındı

Talebinizi ilgili birimimize ilettik. En kısa sürede size dönüş yapacağız.

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?