Close
Teklif Alın

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Kapat

e-Arşiv

e-Fatura mükellefi olmayan müşterilerinize ve nihai tüketicilere kestiğiniz faturalarınızı da dijital ortamda göndermenin ve saklamanın kolaylığını yaşayın.

e-Arşiv fatura uygulaması nedir?

e-Arşiv Fatura uygulaması, faturanın mükellef tarafından saklanması gereken nüshasının dijital ortamda hazırlanabilmesini sağlar.

 • e Arşiv fatura nasıl kesilir?

   

  e-Arşiv Fatura uygulamasının nasıl kesildiğine odaklanmadan önce hangi kitleye gönderilebildiğini bilmekte fayda vardır. Çünkü bu detay, birbiriyle karıştırılan iki uygulama olan e-Arşiv ile e-Fatura arasındaki en temel farklılığı oluşturur. e-Arşiv Fatura, son kullanıcıya/müşteriye gönderilen bir evraktır. Özellikle e-Ticaret odaklı işletmeler, müşterilerine alışveriş sonrasında e-posta aracılığıyla e-Arşiv Fatura gönderimi yapar. Eğer iş ilişkisi içerisinde olduğunuz kitle içerisinde e-Fatura’ya geçiş yapmamış tüzel kişiler varsa, onlara da e Arşiv faturası gönderebilirsiniz.

 • e-Arşiv Fatura’nın Avantajları Nelerdir?

   

  e-Arşiv Fatura uygulamasına geçiş yaparak kârlılığınızı ve iş süreçlerinizdeki verimliliği artırmanıza mümkün kılacak birçok avantaj elde edebilirsiniz. Örneğin:

   

  Maliyetlerinizi azaltabilirsiniz

   

  Geleneksel yöntemler ile fatura kesmek, belirli miktarda kırtasiye masrafını beraberinde getirir. Özellikle en önemli satış kanalı e-Ticaret olan işletmeler için bu masraflar oldukça yüksektir. e-Arşiv Fatura uygulamasına geçiş yaparak baskı maliyetlerinizi kayda değer oranda azaltabilirsiniz. Üstelik iş gücünüzün bir kısmını, fatura kesmek yerine size daha fazla kazanç sağlayacak görevlere atayabilirsiniz.

   

  Basılı Faturaların Arşivlenme Süreci Geride Kalır

   

  Yasalar gereği basılı faturanın belirli süreyle arşivlenmesi zorunludur. İtina ile yürütülmesi gereken bu süreç için alana ihtiyaç duyulur. e-Arşiv Fatura sayesinde arşiv için ekstra yer ayırma zorunluluğu ortadan kalkar.

   

  Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Zorunluluğunun Ortadan Kalkması

   

  Vergi Usul Kanunu gereği, satışları perakende fişleri ile belgelendirecek düzeyde olan tüm mükelleflerin yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmaları zorunludur. Geleneksel yazar kasaların işlevlerini POS cihazlarının özellikleri ile birleştiren bu cihazları edinmek için işletmelerin belirli miktarda maliyeti gözden çıkarmaları gerekir. Oysa zamanınızın bir kısmını e-Arşiv Fatura uygulamasına başvuru sürecine ayırarak bütçenizden yeni cihaz almaya pay ayırma zorunluluğuna kolayca son verebilirsiniz.

   

  Hızlı ve Güvenli Gönderim İmkanı

   

  e-Arşiv Fatura programı aracılığıyla müşterilerinize alışverişleri sonrasında oluşturduğunuz evrakları hızlı ve güvenli gönderim imkânına kavuşabilirsiniz. Bazen günler alan gönderim sürecini ve faturanın yerine ulaşıp ulaşmadığı telaşını geride bırakabilirsiniz.

   

  Sorgulama Kolaylığı

   

  e-Arşiv Fatura uygulamasında oluşturulan evrakların doğruluğunu kontrol etmek son derece kolaydır. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kullanıma sunulan sorgu sistemini kullanarak dijital belgelerin geçerlilikleri rahatlıkla görüntülenebilir.

  Elektronik arşiv çözümü için eLogo’yu tercih ettiğinizde, yukarıda sıralanan avantajlardan çok daha fazlasını deneyimleme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz. Yani;

   

  Müşterilerinize e-Posta ve SMS ile Gönderim Yapabilirsiniz

   

  Gönderim sürecini daha da kısaltmak isteyenler, eLogo e-Arşiv Fatura çözümleri ile iki farklı gönderim olanağı yakalar. e-Posta ve SMS ile gönderim özelliğini kullanarak müşterileriniz nerede olurlarsa olsunlar faturalarını anında iletebilirsiniz.

   

  İçeriğe Reklam Alanı Dâhil Edebilirsiniz

   

  Dijital reklam çözümlerine paralel olarak oluşturduğunuz e-Arşiv faturaları üzerinden mevcut müşterilerinize ürün ve kampanyalarınızı tanıtabilirsiniz. Bunu için tek yapmanız gereken, fatura içeriğindeki reklam alanına uygun formatta içerik eklemekten ibarettir.

 • e-Arşiv Fatura'da yasal zorunluluklar

   

  Aşağıdaki listede bulunan tüm mükelleflerin e-Arşiv Fatura uygulamasına geçmeleri zorunludur.

   

  e-Fatura uygulaması kullanıcısı konumundaki mükellefler

  2020 ve 2021 yıllında ciroları 4 milyon TL ve üzeri olan firmalar (Son geçiş tarihi 1 Temmuz 2022 olarak belirlenmiştir.)

  Aynı gün içerisinde vergi mükellefi olmayanlara düzenlediği faturaların toplam tutarı 5 bin TL’yi geçen işletmeler

  Aynı gün içerisinde vergi mükellefi olanlara düzenlediği faturaların toplam tutarı 2 bin TL’yi (vergi dâhil) geçen işletmeler

  İnternet reklamcılığı hizmet aracılığı ve internet üzerinden mal/hizmet satışı yapanlar

   

  Bu kriterleri karşılayamayan mükellefler de isteğe bağlı olarak e-Arşiv Fatura uygulamasına geçiş yapabilir. Üstelik geçiş sürecini tamamlamak için eskisi gibi önce e-Fatura kullanıcısı olma zorunluluğu bulunmamaktadır.

 • e-Arşiv Fatura başvurusu nasıl yapılır?

   

  e-Arşiv Fatura başvurusu için farklı kanalları kullanabilirsiniz. Dilerseniz doğrudan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın mükelleflere sunduğu e-Arşiv Fatura başvuru ekranı üzerinden gerekli tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif olarak özel entegratör aracılığıyla da bu süreci tamamlayabilirsiniz. Hizmet sağlayıcılar, kendi uygulamaları içerisinde başvuru aşamasının gerçekleştirilebilmesini mümkün kılan ekranlara yer verir. Başvuru aşamasında GİB tarafından belirtilen bankanın ödeme kanalları vasıtasıyla mali mühür ücretinin mutlaka yatırılması gerekir. Daha sonrasında ise mali mühür uygulamasını bilgisayara indirip kurarak başvuru sürecinin diğer aşamalarına geçebilirsiniz.

  Başvuru aşamasını sorunsuz geçmek ve e-Arşiv Fatura uygulamasının tüm avantajlarından yararlanmak için eLogo’nun deneyimli ekibi ile hemen iletişime geçin. Kapsamlı teknik destek ile uygulamayı sorunsuz kullanmanın keyfini sürün.

Türkiye'nin e'si 5.kez yılın birincisi

Bilişim 500 Araştırması’nda bu yıl 5.kez Türkiye Merkezli Üretici Kategorisi’nde Yılın e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Hizmeti Kategori 1'incisi ödülüne hak kazandık. Sizden aldığımız güçle yeni başarılara koşmaya devam edeceğiz.

e-Arşiv nasıl kullanılır?

e-Fatura mükellefiyseniz sadece eLogo e-Arşiv'e başvurarak e-Arşiv uygulamasına da geçebilirsiniz. Ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığı’na başvuru yapmanız gerekmez.
Henüz e-Fatura mükellefi değilseniz e-Arşiv uygulamasının kolaylıklarından yararlanmak için, öncelikle e-Fatura uygulamasına da geçmeniz gerekir.
Detaylar için tıklayın

e-Arşiv ile işini kolaylaştıranlar!

e-Arşiv ile işini kolaylaştıran mutlu markalarımız

e-Arşiv kullananlar başka hangi ürünleri tercih ediyor?

e-Fatura

e-Fatura, faturaların internet bağlantısı kullanılarak elektronik ortamda veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge biçiminde düzenlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamadır.

Detaylı İncele

e-Defter

2011 yılında hayata geçirilen Elektronik Defter uygulaması, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu'na ("TTK") göre ticari defter tutma yükümlülüğü bulunan kişilerin, yevmiye defteri ve defter-i kebir defterlerini TTK ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nda (“VUK”) ticari defterler için öngörülen hükümlerinden bağımsız olarak elektronik ortamda kayıt altına almalarını sağlamıştır. Ticari defterlerin elektronik ortamda tutulmasına imkan tanıyan e-Defter uygulaması, GİB tarafından yönetilen bir uygulamadır.

Detaylı İncele

Kullananlar Ne Söylüyor

Faturam geldi gelmedi derdine son!

Müşteri şikayetlerimiz e-Arşiv'e geçiş süreci sonrasında %30-%40'lara varan oranlarda azaldı.

BORA BİÇER

sahibinden.com İş, Servis ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı

Kullananlar Ne Söylüyor

İş süreçlerini hızlandırdı!

Yoğun satış süreçlerinin olduğu dönemlerde eLogo ürünlerinin kesintisiz kullanımı sayesinde müşteri memnuniyetimizi arttırdık.

CEM SOLMAZ

Flormar SAP Müdürü

Dijital dönüşüm hakkında

Dijital dönüşüm ortağınız eLogo aklınıza takılan her soruyu hızla cevaplamak ve size uygun çözümü bulmak için yanınızda!

e-Arşiv

Hesap Açma Yeni Süreci

Dijital Dönüşüm

Sipariş ve Hizmet Başlatma

Formumuzu doldurun, sizi arayalım

Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun e-Dönüşüm çözümleri hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun, satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?
eLogo Çevrimiçi