Kapat

eLogo ile sağlık sektöründe dijital dönüşüm başlıyor!

SGK’ya fatura kesen eczane, hastane, optik ve medikal market gibi sağlık kuruluşları da e-Fatura uygulamasına eLogo ile geçerek dijital dönüşümün avantajlı dünyasına adım atıyor.

SGK e-Fatura hakkında bilmek istediğiniz her şey!

Tüm faturalarınızı hızlı, kolay ve düşük maliyetle dijitalleştirin, dijital dönüşümün tüm avantajlarından yararlanmaya başlayın.

 • Maliyet Tasarrufu

  Kağıt, baskı, arşivleme, iş gücü ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayın.

  Kolay Entegrasyon

  Firmanızın süreçlerine ve mevcut yazılımlarına kolayca entegre edin.

  Hızlı ve Verimli

  Ödemelerinizi daha erken alır, alacaklarınızı daha hızlı nakde çevirirsiniz.

  Kolay Erişim

  Elektronik ortamdaki eski faturalara kolaylıkla ve saniyeler içerisinde ulaşın.

  Uygun Fiyat

  Maliyetlerininizi büyük ölçüde azaltacak e-faturaya geçiş için; İhtiyaçlarınız doğrultusunda avantajlı kontör paketlerimizden firmanıza uygun olan paketi seçerek , kullandığınız kadar ödersiniz.

  Her 1 e-Faturanız için saklama hizmeti de dahil 1 kontör harcarsınız.

  Kusursuz Destek

  Mevcut yazılımınız ne olursa olsun eLogo, e-Fatura uygulamasını hızlı ve güvenli bir biçimde kullanmanıza olanak sağlar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda geliştirilen birçok e-fatura çözümünden, firmanıza uygun olan yöntemi seçebilir, kullandığınız kadar ödersiniz. e-Fatura ile ilgili tüm sorularınızda veya problem yaşadığınız konularda teknik desteğimize anında ulaşabilir ve tüm sorunlarınızı anında çözüme kavuşturabilirsiniz.

  Yasal zorunluluklar

  e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan ve SGK’ya fatura kesen eczaneler, 01 Ekim 2017 itibariyle, SGK'ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-Fatura olarak düzenlemeleri gerekmektedir.

SGK e-Fatura nasıl kullanılır?

Kamu Sertifikasyon Merkezinden mali mühür başvurusu yapınız

 • Mali mühür başvurusu

  http://mm.kamusm.gov.tr/surecler/#basvuru_sureci

 • GİB Başvurusu

  Mali mühürünüz geldikten sonra Gelir İdaresine elektronik başvuru yapınız. Başvuru yöntemi olarak özel entegrasyon seçiniz.

  https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru

 • eLogo Hesap Oluşturma

  e-Logo Özel entegratörlük için yeni bir hesap oluşturup sipariş giriş işlemleri ve kontör alımı gerçekleştiriniz.

  http://e.logo.com.tr/

 • Hesap aktivasyonu

  e-Logo tarafından gönderilecek olan sözleşme.exe dosyasını çalıştırıp, mali mühür ile imzalama işlemini yapmanızın ardından hesabınız aktif hale getirilir.

 • SGK e-Faturayı kimler, kullanabilir?

  SGK’ya fatura kesen eczane, hastane, optik ve medikal marketler.

SGK e-Fatura kullananlar başka hangi ürünleri tercih ediyor?

e-Fatura

e-Fatura, faturaların internet bağlantısı kullanılarak elektronik ortamda veri format ve standardı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve elektronik belge biçiminde düzenlenen, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasında dolaşımını güvenli ve sağlıklı bir biçimde sağlamak amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından oluşturulan uygulamadır.

Detaylı İncele

e-Defter

2011 yılında hayata geçirilen Elektronik Defter uygulaması, 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu'na ("TTK") göre ticari defter tutma yükümlülüğü bulunan kişilerin, yevmiye defteri ve defter-i kebir defterlerini TTK ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu'nda (“VUK”) ticari defterler için öngörülen hükümlerinden bağımsız olarak elektronik ortamda kayıt altına almalarını sağlamıştır. Ticari defterlerin elektronik ortamda tutulmasına imkan tanıyan e-Defter uygulaması, GİB tarafından yönetilen bir uygulamadır.

Detaylı İncele

e-Müstahsil Makbuzu

Müstahsil makbuzu, çiftçilerden alınan alımlar için kullanılır. Küçük çiftçiler, üretim sonucu meydana gelen ürünlerini sattıklarında şirketlerden e-Müstahsil Makbuzu’nu talep ederek satışlarını belgeler. Defter tutan çiftçi ya da toptancılardan satın alınan ürünler karşılığında düzenlenen ticari belgeye müstahsil makbuzu denir.

Detaylı İncele

Formumuzu doldurun, sizi arayalım

Şirketinize ve ihtiyacınıza en uygun e-Dönüşüm çözümleri hakkında bilgi almak için formumuzu doldurun, satış temsilcilerimiz sizi arasın!

Talebiniz alınmıştır, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?