Kapat

eLogo bu tebliğe istinaden bir hizmet sunuyor mu? Hizmetten faydalanabilmek için yapılması gerekenler nelerdir?

eLogo bu tebliğe istinaden bir hizmet sunuyor mu? Hizmetten faydalanabilmek için yapılması gerekenler nelerdir?

eLogo olarak e-Defter mükellerine bu hizmeti sunmaktayız. Defterlerinizi eLogo sistemleri aracılığıyla otomatik olarak GİB sistemlerinde saklamak için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekmektedir:

e-Logo’da e-Defter saklama hizmetiniz bulunmalıdır. Mevcut değilse eLogo Sipariş Portalı üzerinden e-Defter Saklama hizmetini eklemeniz gerekmektedir. Eklenen hizmet otomatik aktif statüsünde hesabınıza yansıyacaktır.

https://efatura.elogo.com.tr/ Entegratörlük portal hesabınıza giriş yaparak e-Saklama menüsü altında ki e-Defter Saklama sayfasında ‘Yükle’ butonu ile öncelikle defterlerinizi eLogo sistemlerine eksiksiz ve başarılı şekilde yüklemeniz gerekmektedir. Not: Defter türleri Y-YB-K-KB-GIBYB-GIBKB-DR ‘dir. eLogo sistemlerinde ilgili aya ait defter beratı DR dosyası da yüklü olmalıdır.

eLogo Saklama işlemleri yapıldıktan sonra ya da defterleriniz zaten mevcut ise hesabınızda üst menülerde yer alan Ayarlar-Parametreler menüsüne tıklayarak e-Defter parametrelerindeki e-Defter Dosyalarım Saklanmak Üzere GİB İle Paylaşılsın parametresi değeri EVET olarak seçilmelidir.

Çıkan ek sözleşmede ‘Okudum, anladım. Kabul ediyorum’ alanı işaretlenerek ‘Tamam’ butonu ile kaydedilmelidir. Parametre EVET yapıldıktan sonra defterleriniz sistemde bir önceki adımlarda belirtildiği gibi eksiksiz/başarılı şekilde mevcut ise statü açıklamaları otomatik olarak Yüklenen dosya doğrulamadan geçti. GİB'e gönderim için bekliyor. olarak değişecektir. e-Defterlerin GİB’e iletmesi sonrası GİB’ten yanıt döndüğünde BAŞARILI statüsü alınacaktır.

Not: GİB’e ikincil kopyaların gönderimi için e-Defterlerinizi e-Logo portal hesaplarınıza e-Defter saklama kapsamında başarılı ve eksiksiz yükleme ve parametrenizi EVET’e çekme dışında hiçbir işlem yapmanıza gerek bulunmamaktadır. Sistem belli periyotlarla işlem yaparak ikincil kopyaları GİB’e iletecektir.

 • 14.02.2022

  e-Defter ikincil kopyaların GİB’e saklanması tebliği nedir?

  Devamını oku
 • 14.02.2022

  e-Defterlerin ikincil kopyalarının GİB’e gönderilmesi işlemi için eLogo hesabımızdan kontör düşümü yapılacak mı?

  Devamını oku
 • 14.02.2022

  eLogonun entegratör hesabında e-Defter parametrelerinde Gelir İdaresi ile paylaşım parametresini EVET olarak değiştirdiğimde portalda Başarılı(yeşil) olarak saklanan defterler kırmızı renkte gözüküyor, hatalı mıdır?

  Devamını oku
 • 14.02.2022

  e-Defterlerin Portala saklanması işleminde portalda defterlerimiz Kırmızı -Ünlem ile görünmektedir.Açıklamada dosya işleniyor yazmaktadır. Hatalı mıdır?

  Devamını oku
 • 14.02.2022

  Entegratörlük Portalından Gelir İdaresi Başkanlığına başarılı olarak iletilmiş defterleri Gelir idaresi Başkanlığı dosya sorgulama alanından kontrol ederken dikkat edilecek hususlar nelerdi?

  Devamını oku
 • 14.02.2022

  https://uyg.edefter.gov.tr/edefter/ adresine Yüklenen dosyaların durumlarının “Başarılı” veya “Başarıyla gönderildi” şeklinde görünmesi arasındaki fark nedir?

  Devamını oku
 • Dijital
  16.05.2024

  e-Belge Nedir, e-Belge Çeşitleri Nelerdir?

  Gelir İdaresi Başkanlığı kararı doğrultusunda düzenlenen belgeler, e-Dönüşüm kapsamında hızla dijitalleşmektedir.

  Devamını oku
 • Dijital
  15.05.2024

  Enflasyon muhasebesi nedir?

  Modern ekonomilerde enflasyon, ekonomik istikrar açısından oldukça önemli bir faktördür. Mal ya da hizmetlerin fiyatlarının artış göstermesiyle ortaya çıkan enflasyon kavramı, tüketicilerin alım gücünü azaltabilir, maliyetleri etkileyebilir ya da ekonomik karar alma süreçlerinde etkili olabilir. Bu açılardan bakıldığı zaman enflasyonun ölçülmesi ve izlenmesi büyük bir önem taşır. Ayrıca enflasyonu doğru anlamak ve bu doğrultuda hareket etmek de gerekir.

  Devamını oku
 • Dijital
  15.05.2024

  Dijital dönüşümün küçük işletmelere faydaları

  Günümüz iş dünyasında giderek çok daha fazla önem kazanan bir kavram haline gelen dijital dönüşüm, teknolojinin hızla gelişmesi sonucunda artık bir gereklilik haline gelmiştir. Bu hızlı gelişim ile işletmeler, hem rekabet avantajı elde etmek hem müşterilerinin memnuniyetini artırabilmek amacıyla dijital dönüşüm yolunda çeşitli adımlar atar. Pek çok farklı sektörde görülebilen dijital dönüşüm işletmelerin iş yapma biçimlerini kökünden değiştirir. 

  Devamını oku
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Size nasıl yardımcı olabiliriz?